KYOCERA AVX BP0805A1308ASTR\500
Part No.:
BP0805A1308ASTR\500
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
RF Filters
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
BP0805A1308ASTR\500.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 1.308GHZ805
Shipping
BP0805A1308ASTR\500 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
BP
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
1.308GHz Center
Bandwidth:
200MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
-1.2dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.080" L x 0.061" W (2.03mm x 1.55mm)
Height (Max):
0.035" (0.90mm)
Reset All
Search Similar
Result:
BP0805A1308ASTR\500 FAQ
1. How to order BP0805A1308ASTR\500 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the BP0805A1308ASTR\500 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BP0805A1308ASTR\500?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as BP0805A1308ASTR\500 pin diagram, BP0805A1308ASTR\500 datasheet?