Kepco and Kepco Power BOP 36-6DL-4886
Part No.:
BOP 36-6DL-4886
Manufacturer:
Kepco and Kepco Power
Category:
Power Supplies (Test, Bench)
Package:
Datasheet:
BOP 36-6DL-4886.pdf
Description:
POWER SUPPLY RACK MNT 200W INDUC
Shipping
BOP 36-6DL-4886 Specifications
Manufacturer:
Kepco and Kepco Power
Series:
BOP
Packaging:
Box
Type:
Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Supply:
95 ~ 250VAC
Number of Outputs:
Voltage - Output:
0 ~ 36VDC
Current - Output:
0 ~ 6A
Display Type:
LCD
Number of Characters:
Size / Dimension:
17.142" L x 12.531" W x 5.220" H (435.40mm x 318.30mm x 132.60mm)
Features:
GPIB, RS-232
Power (Watts):
200W