IDEC BN200NW3
Part No.:
BN200NW3
Manufacturer:
IDEC
Category:
Barrier Blocks
Package:
Datasheet:
BN200NW3.pdf
Description:
POWER TERMINAL BLOCK 3 POLE
Shipping
BN200NW3 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
IDEC
Series:
BN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Terminal Block Type:
Barrier Block
Number of Circuits:
3
Number of Wire Entries:
6
Pitch:
1.457" (37.00mm)
Number of Rows:
2
Current Rating (Amps):
200A
Voltage Rating:
600V