TE Connectivity Passive Product BMC2AY0150AN
Part No.:
BMC2AY0150AN
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
BMC2AY0150AN.pdf
Description:
FERRITE BEAD 150 OHM 0805 1LN
Shipping
BMC2AY0150AN Specifications
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Impedance @ Frequency:
150 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
300mA
DC Resistance (DCR) (Max):
200mOhm
Height (Max):
0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)