TE Connectivity Passive Product BMC1JY0200AN
Part No.:
BMC1JY0200AN
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
BMC1JY0200AN.pdf
Description:
FERRITE BEAD 200 OHM 0603 1LN
Shipping
BMC1JY0200AN Specifications
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Impedance @ Frequency:
200 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
400mA
DC Resistance (DCR) (Max):
200mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)