TE Connectivity Passive Product BMB2A0600AN4
Part No.:
BMB2A0600AN4
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
BMB2A0600AN4.pdf
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 0805 1LN
Shipping
BMB2A0600AN4 Specifications
Series:
BMB-A
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Impedance @ Frequency:
600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
200mA
DC Resistance (DCR) (Max):
600mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)