TE Connectivity Passive Product BMB1J1000AN2
Part No.:
BMB1J1000AN2
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
BMB1J1000AN2.pdf
Description:
FERRITE BEAD 1K OHM 0603 1LN
Shipping
BMB1J1000AN2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
BMB-A
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Filter Type:
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
1 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
100mA
DC Resistance (DCR) (Max):
1Ohm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)