Ampleon USA Inc. BLS8G2731LS-400PU
Part No.:
BLS8G2731LS-400PU
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-539B
Datasheet:
BLS8G2731LS-400PU.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 32V SOT539B
Shipping
BLS8G2731LS-400PU Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-539B
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Technology:
LDMOS
Configuration:
Dual, Common Source
Frequency:
3.1GHz
Gain:
13dB
Voltage - Test:
32 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
200 mA
Power - Output:
400W
Voltage - Rated:
65 V