Ampleon USA Inc. BLP9LA25SGZ
Part No.:
BLP9LA25SGZ
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-1483-1
Datasheet:
BLP9LA25SGZ.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS SOT1483-1
Shipping
BLP9LA25SGZ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
BLP
Package/Case:
SOT-1483-1
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
1MHz ~ 941MHz
Gain:
18.4dB
Voltage - Test:
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
Power - Output:
25W
Voltage - Rated:
13.6 V