Ampleon USA Inc. BLP0408H9S30Z
Part No.:
BLP0408H9S30Z
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-1482-1
Datasheet:
BLP0408H9S30Z.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V SOT1482-1
Shipping
BLP0408H9S30Z Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-1482-1
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
400MHz ~ 860MHz
Gain:
20.2dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
1.4µA
Noise Figure:
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
30W
Voltage - Rated:
108 V