Murata Electronics BLM41PG600SH1L
Part No.:
BLM41PG600SH1L
Package:
1806 (4516 Metric)
Datasheet:
BLM41PG600SH1L.pdf
Description:
FERRITE BEAD 60 OHM 1806 1LN
Shipping
BLM41PG600SH1L Specifications
Series:
EMIFIL®, BLM41
Package/Case:
1806 (4516 Metric)
Product Status:
Active
Filter Type:
Power Line
Impedance @ Frequency:
60 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
6A
DC Resistance (DCR) (Max):
9mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.071" (1.80mm)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)