Murata Electronics BLM31SN500SZ1L
Part No.:
BLM31SN500SZ1L
Datasheet:
BLM31SN500SZ1L.pdf
Description:
FERRITE BEAD 50 OHM 1206 1LN
Shipping
BLM31SN500SZ1L Specifications
Series:
EMIFIL®, BLM31
Impedance @ Frequency:
50 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
12A
DC Resistance (DCR) (Max):
1.6mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)