Murata Electronics BLM31PG330SH1L
Part No.:
BLM31PG330SH1L
Datasheet:
BLM31PG330SH1L.pdf
Description:
FERRITE BEAD 33 OHM 1206 1LN
Shipping
BLM31PG330SH1L Specifications
Series:
EMIFIL®, BLM31
Product Status:
Active
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
33 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
6A
DC Resistance (DCR) (Max):
9mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)