Murata Electronics BLM31KN601SZ1L
Part No.:
BLM31KN601SZ1L
Datasheet:
BLM31KN601SZ1L.pdf
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 1206 1LN
Shipping
BLM31KN601SZ1L Specifications
Impedance @ Frequency:
600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
2.9A
DC Resistance (DCR) (Max):
38mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.071" (1.80mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)