Murata Electronics BLM31KN271BH1L
Part No.:
BLM31KN271BH1L
Datasheet:
BLM31KN271BH1L.pdf
Description:
FERRITE BEAD 270 OHM 1206 1LN
Shipping
BLM31KN271BH1L Specifications
Series:
BLM
Product Status:
Active
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
270 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
3A
DC Resistance (DCR) (Max):
16mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Height (Max):
0.071" (1.80mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)