Murata Electronics BLM31KN102SZ1K
Part No.:
BLM31KN102SZ1K
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
BLM31KN102SZ1K.pdf
Description:
FERRITE BEAD 1K OHM 1206
Shipping
BLM31KN102SZ1K Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
BLM
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
Impedance @ Frequency:
1 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
2A
DC Resistance (DCR) (Max):
75mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.071" (1.80mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)