Murata Electronics BLM21RK221SN1D
Part No.:
BLM21RK221SN1D
Datasheet:
BLM21RK221SN1D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 220 OHM 0805 1LN
Shipping
BLM21RK221SN1D Specifications
Series:
EMIFIL®, BLM21
Impedance @ Frequency:
220 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
200mA
DC Resistance (DCR) (Max):
200mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)