Murata Electronics BLM21HE802SN1L
Part No.:
BLM21HE802SN1L
Datasheet:
BLM21HE802SN1L.pdf
Description:
FERRITE BEAD 8K OHM 0805 1LN
Shipping
BLM21HE802SN1L Specifications
Series:
BLM21H
Filter Type:
Signal Line
Impedance @ Frequency:
8 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
650mA
DC Resistance (DCR) (Max):
700mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.057" (1.45mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)