Murata Electronics BLM21HE472BH1L
Part No.:
BLM21HE472BH1L
Datasheet:
BLM21HE472BH1L.pdf
Description:
FERRITE BEAD 4.7K OHM 0805 1LN
Shipping
BLM21HE472BH1L Specifications
Series:
BLM21H
Filter Type:
Signal Line
Impedance @ Frequency:
4.7 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
850mA
DC Resistance (DCR) (Max):
400mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.057" (1.45mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)