Murata Electronics BLM21BB331SN1D
Part No.:
BLM21BB331SN1D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
BLM21BB331SN1D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 330 OHM 0805 1LN
Shipping
BLM21BB331SN1D Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
EMIFIL®, BLM21
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Signal Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
330 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
400mA
DC Resistance (DCR) (Max):
330mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.057" (1.45mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)