Murata Electronics BLM21AG601BH1D
Part No.:
BLM21AG601BH1D
Datasheet:
BLM21AG601BH1D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 0805 1LN
Shipping
BLM21AG601BH1D Specifications
Series:
BLM
Filter Type:
Signal Line
Impedance @ Frequency:
600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
700mA
DC Resistance (DCR) (Max):
200mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Height (Max):
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)