Murata Electronics BLM21AG151BH1D
Part No.:
BLM21AG151BH1D
Datasheet:
BLM21AG151BH1D.pdf
Description:
EMC
Shipping
BLM21AG151BH1D Specifications
Series:
BLM
Filter Type:
Signal Line
Impedance @ Frequency:
150 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1A
DC Resistance (DCR) (Max):
90mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Height (Max):
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)