Murata Electronics BLM18TG601TN1D
Part No.:
BLM18TG601TN1D
Datasheet:
BLM18TG601TN1D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Shipping
BLM18TG601TN1D Specifications
Product Status:
Last Time Buy
Impedance @ Frequency:
600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
200mA
DC Resistance (DCR) (Max):
450mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.028" (0.70mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)