Murata Electronics BLM18SP102SH1D
Part No.:
BLM18SP102SH1D
Datasheet:
BLM18SP102SH1D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 1K OHM 0603 1LN
Shipping
BLM18SP102SH1D Specifications
Series:
BLM
Filter Type:
Power Line
Impedance @ Frequency:
1 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1.2A
DC Resistance (DCR) (Max):
185mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)