Murata Electronics BLM18SD220SN1D
Part No.:
BLM18SD220SN1D
Datasheet:
BLM18SD220SN1D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 22 OHM 0603 1LN
Shipping
BLM18SD220SN1D Specifications
Series:
BLM
Filter Type:
Signal Line
Impedance @ Frequency:
22 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
6A
DC Resistance (DCR) (Max):
8mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)