Murata Electronics BLM18KN221EH1D
Part No.:
BLM18KN221EH1D
Datasheet:
BLM18KN221EH1D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 220 OHM 0603 1LN
Shipping
BLM18KN221EH1D Specifications
Series:
BLM
Filter Type:
Power Line
Impedance @ Frequency:
220 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1.4A
DC Resistance (DCR) (Max):
50mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)