Murata Electronics BLM18KG601WH1D
Part No.:
BLM18KG601WH1D
Datasheet:
BLM18KG601WH1D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Shipping
BLM18KG601WH1D Specifications
Series:
BLM18KG
Product Status:
Last Time Buy
Filter Type:
Power Line
Impedance @ Frequency:
600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1A
DC Resistance (DCR) (Max):
180mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Mounting Type:
Surface Mount, Epoxy
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)