Murata Electronics BLM18KG101TH1D
Part No.:
BLM18KG101TH1D
Datasheet:
BLM18KG101TH1D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 100 OHM 0603 1LN
Shipping
BLM18KG101TH1D Specifications
Filter Type:
Power Line
Impedance @ Frequency:
100 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
3A
DC Resistance (DCR) (Max):
30mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.030" (0.75mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)