Murata Electronics BLM18EG221TN1D
Part No.:
BLM18EG221TN1D
Datasheet:
BLM18EG221TN1D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 220 OHM 0603 1LN
Shipping
BLM18EG221TN1D Specifications
Impedance @ Frequency:
220 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1A
DC Resistance (DCR) (Max):
150mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.026" (0.65mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)