Murata Electronics BLM18BB050SZ1D
Part No.:
BLM18BB050SZ1D
Datasheet:
BLM18BB050SZ1D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 5 OHM 0603 1LN
Shipping
BLM18BB050SZ1D Specifications
Series:
BLM
Filter Type:
Signal Line
Impedance @ Frequency:
5 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
800mA
DC Resistance (DCR) (Max):
50mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)