Murata Electronics BLM18AG151BH1D
Part No.:
BLM18AG151BH1D
Datasheet:
BLM18AG151BH1D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 150 OHM 0603 1LN
Shipping
BLM18AG151BH1D Specifications
Filter Type:
Power Line
Impedance @ Frequency:
150 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
700mA
DC Resistance (DCR) (Max):
250mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)