Murata Electronics BLM18AG121BH1D
Part No.:
BLM18AG121BH1D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
BLM18AG121BH1D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Shipping
BLM18AG121BH1D Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
EMIFIL®, BLM18
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
800mA
DC Resistance (DCR) (Max):
180mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)