Murata Electronics BLM15PE121SH1D
Part No.:
BLM15PE121SH1D
Datasheet:
BLM15PE121SH1D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Shipping
BLM15PE121SH1D Specifications
Series:
BLM
Filter Type:
Power Line
Impedance @ Frequency:
120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1.5A
DC Resistance (DCR) (Max):
90mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)