Murata Electronics BLM03HD182FN1D
Part No.:
BLM03HD182FN1D
Datasheet:
BLM03HD182FN1D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 1.8K OHM 0201 1LN
Shipping
BLM03HD182FN1D Specifications
Series:
BLM
Filter Type:
Signal Line
Impedance @ Frequency:
1.8 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
100mA
DC Resistance (DCR) (Max):
3.8Ohm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)