Murata Electronics BLM03BD601SN1D
Part No.:
BLM03BD601SN1D
Datasheet:
BLM03BD601SN1D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 0201 1LN
Shipping
BLM03BD601SN1D Specifications
Series:
EMIFIL®, BLM03
Filter Type:
Signal Line
Impedance @ Frequency:
600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
200mA
DC Resistance (DCR) (Max):
1.7Ohm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)