Murata Electronics BLM03BB750SZ1D
Part No.:
BLM03BB750SZ1D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
BLM03BB750SZ1D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 75 OHM 0201 1LN
Shipping
BLM03BB750SZ1D Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
BLM
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Signal Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
75 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
200mA
DC Resistance (DCR) (Max):
1Ohm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)