Murata Electronics BLM03AX241SZ1D
Part No.:
BLM03AX241SZ1D
Datasheet:
BLM03AX241SZ1D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 240 OHM 0201 1LN
Shipping
BLM03AX241SZ1D Specifications
Series:
BLM
Filter Type:
Power, Signal Line
Impedance @ Frequency:
240 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
350mA
DC Resistance (DCR) (Max):
380mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)