Murata Electronics BLM02KX180SN1D
Part No.:
BLM02KX180SN1D
Datasheet:
BLM02KX180SN1D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 18 OHM 01005 1LN
Shipping
BLM02KX180SN1D Specifications
Series:
EMIFIL®, BLM02A
Filter Type:
Power Line
Impedance @ Frequency:
18 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1.2A
DC Resistance (DCR) (Max):
45mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.009" (0.22mm)
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)