Ampleon USA Inc. BLL8H0514-25U
Part No.:
BLL8H0514-25U
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-467C
Datasheet:
BLL8H0514-25U.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V SOT467C
Shipping
BLL8H0514-25U Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-467C
Packaging:
Tray
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
1.2GHz
Gain:
21dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
50 mA
Power - Output:
25W
Voltage - Rated:
100 V