Ampleon USA Inc. BLF8G27LS-100U
Part No.:
BLF8G27LS-100U
Package:
SOT-502B
Datasheet:
BLF8G27LS-100U.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V SOT502B
Shipping
BLF8G27LS-100U Specifications
Package/Case:
SOT-502B
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Frequency:
2.5GHz ~ 2.7GHz
Gain:
17dB
Voltage - Test:
28 V
Current - Test:
900 mA
Power - Output:
25W
Voltage - Rated:
65 V