Ampleon USA Inc. BLF8G24LS-100VU
Part No.:
BLF8G24LS-100VU
Package:
SOT-1244B
Datasheet:
BLF8G24LS-100VU.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V CDFM6
Shipping
BLF8G24LS-100VU Specifications
Package/Case:
SOT-1244B
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Frequency:
2.3GHz ~ 2.4GHz
Gain:
18dB
Voltage - Test:
28 V
Current - Test:
900 mA
Power - Output:
25W
Voltage - Rated:
65 V