NXP USA Inc. BLF7G22LS-250P,112
Part No.:
BLF7G22LS-250P,112
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-539B
Datasheet:
BLF7G22LS-250P,112.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V SOT539B
Shipping
BLF7G22LS-250P,112 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-539B
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Dual, Common Source
Frequency:
2.11GHz ~ 2.17GHz
Gain:
18.5dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
2.8µA
Noise Figure:
Current - Test:
1.9 A
Power - Output:
250W
Voltage - Rated:
65 V