NXP USA Inc. BLF7G10LS-250,112
Part No.:
BLF7G10LS-250,112
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package:
SOT-502B
Datasheet:
BLF7G10LS-250,112.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 30V SOT502B
Shipping
BLF7G10LS-250,112 Specifications
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-502B
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Frequency:
869MHz ~ 960MHz
Gain:
19.5dB
Voltage - Test:
30 V
Current Rating (Amps):
5µA
Noise Figure:
Current - Test:
1.8 A
Power - Output:
250W
Voltage - Rated:
65 V