Ampleon USA Inc. BLF6G27S-45,112
Part No.:
BLF6G27S-45,112
Package:
SOT-608B
Datasheet:
BLF6G27S-45,112.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V CDFM2
Shipping
BLF6G27S-45,112 Specifications
Package/Case:
SOT-608B
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Frequency:
2.7GHz
Gain:
18dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
20A
Noise Figure:
Current - Test:
350 mA
Power - Output:
7W
Voltage - Rated:
65 V