Ampleon USA Inc. BLF2425M9LS30U
Part No.:
BLF2425M9LS30U
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-1135B
Datasheet:
BLF2425M9LS30U.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 32V CDFM2
Shipping
BLF2425M9LS30U Specifications
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-1135B
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
2.45GHz
Gain:
18.5dB
Voltage - Test:
32 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
20 mA
Power - Output:
30W
Voltage - Rated:
65 V