Ampleon USA Inc. BLF2425M8L140U
Part No.:
BLF2425M8L140U
Package:
SOT-502A
Datasheet:
BLF2425M8L140U.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V SOT502A
Shipping
BLF2425M8L140U Specifications
Package/Case:
SOT-502A
Packaging:
Tray
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Frequency:
2.45GHz
Gain:
19dB
Voltage - Test:
28 V
Current - Test:
1.3 A
Power - Output:
140W
Voltage - Rated:
65 V