Ampleon USA Inc. BLF0910H9LS600U
Part No.:
BLF0910H9LS600U
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-502B
Datasheet:
BLF0910H9LS600U.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V SOT502B
Shipping
BLF0910H9LS600U Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-502B
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
900MHz ~ 930MHz
Gain:
18.6dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
2.8µA
Noise Figure:
Current - Test:
90 mA
Power - Output:
600W
Voltage - Rated:
108 V