Murata Electronics BLF03VK600SNLD
Part No.:
BLF03VK600SNLD
Datasheet:
BLF03VK600SNLD.pdf
Description:
FERRITE BEAD 60 OHM 0201 1LN
Shipping
BLF03VK600SNLD Specifications
Impedance @ Frequency:
60 Ohms @ 5 GHz
Current Rating (Max):
1.2A
DC Resistance (DCR) (Max):
65mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)