Murata Electronics BLF03RD501GZED
Part No.:
BLF03RD501GZED
Datasheet:
BLF03RD501GZED.pdf
Description:
FERRITE BEAD 500 OHM 0201 1LN
Shipping
BLF03RD501GZED Specifications
Impedance @ Frequency:
500 Ohms @ 2.4 GHz
Current Rating (Max):
500mA
DC Resistance (DCR) (Max):
360mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.016" (0.40mm)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)