Murata Electronics BLF03RD102GNED
Part No.:
BLF03RD102GNED
Datasheet:
BLF03RD102GNED.pdf
Description:
FERRITE BEAD 1K OHM 0201 1LN
Shipping
BLF03RD102GNED Specifications
Impedance @ Frequency:
1 kOhms @ 2.4 GHz
Current Rating (Max):
220mA
DC Resistance (DCR) (Max):
1Ohm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.024" (0.60mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)